2021 Results

Tournament of Champions

Tournament of Champions Winner

October 14th, Trump National

Winner: Laurie Stein

View Results


President’s Plate

President's Plate Winner

October 6th, Army Navy Arlington

Winner: Karen McGee

View Results


WDCGA Senior

Senior Champion

Super Senior Champion

September 28th-29th, National Tantallon CC

Senior Champion: Joan Gardner
Super Senior Champion: Mimi Hoffman

View Results


WDCGA Anniversary

Anniversary Winners 2021

September 14th, Manor CC

Gross Winners : Shelley Savage, Sarah Alvarez, Judi Enright, Maile Fries
Net Winners: Freda Chase, Jen Moersen, Ann Lee, Janet Wilson

View Results

 

 


Calomiris Church Cup

Calomiris Church Cup Gross WinnersCalomiris Church Cup Net WinnersSeptember 8th, Kenwood CC

Gross Winners : Stephanie Boyles Griffin, Michael Garner

Net Winners PM: Sung and Man Kim

View Results

 


Corby Cup (Class A)

Corby Cup WinnerAugust 12th, Country Club of Fairfax

Winner: Judi Enright

View Results


Coffman Cup (Class B)

coffman cup winnerAugust 12th, Country Club of Fairfax

Winner: Jeamsook Kim

View Results


York Flower Bowl (Class C)

York Flower Bowl WinnerAugust 12th, Country Club of Fairfax

Winner: Soon-Rae Pinkos

View Results


Pat Kaufman Cup (Class D)

Kaufman Cup winnerAugust 12th, Country Club of Fairfax

Winner: Susan Walthall

View Results


Tony Marlowe

Marlowe am winnersMarlowe PM WinnersAugust 10th, Woodmont CC

Net Winners AM: Alisa Romero & Laurie Stein

Net Winners PM: Jen Moersen & Freda Chase

View Results


WDCGA Championship

WDCGA Championship WinnerAugust 2nd-5th, Norbeck Country Club

Winner: Lisa Schlesinger
First Flight: Allisyn Terry
Second Flight: Kate Martins
Third Flight: Fiona Williams

View Results

 


Intercity

2021 WDCGA Inter City TeamJuly 15th, Hayfields Country Club

Winner: WDCGA

View Results


Verell Past Presidents

July 13th, Belle Haven Country Club

Winner: Christina Hui & Maria Kirby

View Results


Grace Lady Cup (Class A)

Grace Lady WinnerJuly 8th, River Bend Country Club

Winner: Shelley Savage

View Results


Evening Star Cup (Class B)

evening.star winnerJuly 8th, River Bend Country Club

Winner: Pam Murray

View Results


Margaret Russo Cup (Class C)

Margaret Russo WinnerJuly 8th, River Bend Country Club

Winner: Cindy Miller

View Results


Sam Hall Cup (Class D)

Sam Hall WinnerJuly 8th, River Bend Country Club

Winner: Laurie Stein

View Results


Bennett Pinehurst

Net Winners BennettJune 21st, International Country Club

Net Winners: Wendy Burdette & Laurie Stein

Gross Winners: Beth Ennis & Liz Hall

View Results


Enright Cup (Class A)

enright winnerJune 10th, Montgomery Country Club

Winner: Judi Enight!

View Results


Anita Baarns Cup (Class B)

baarns winnerJune 10th, Montgomery Country Club

Winner: Sung Kim

View Results


Cathey Cup (Class C)

cathey cup winnerJune 10th, Montgomery Country Club

Winner: Margaret Ann Connors

View Results


Lucy Chun Cup (Class D)

June 10th, Montgomery Country Club

Winner: Mira Yun

View Results


Houlahan Cup

May 7th, Mount Vernon Country Club

Winner: Pam Quinn

View Results


Keefer Cup

May 5th-6th, Chevy Chase Country Club

Winner: Clare Connolly

View Results


Nancy Davies Memorial Ice Breaker

April 24th, Argyle Country Club

Winner: Mary Ann Cronin

View Results